Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home2/ibelev/public_html/inc/_err.inc on line 78

Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home2/ibelev/public_html/inc/_err.inc on line 78

Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home2/ibelev/public_html/inc/_err.inc on line 78

Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home2/ibelev/public_html/inc/_err.inc on line 78
Société Imaginaire
 
                                                
 
    
Michel Butor
Enrique Molina
Prof. Dr. Dieter Ronte
General Hans-Peter von Kirchbach
Prof. Timothy Keating
Raul Lozza
Czeslaw Milosz
Mark Strand
Alvaro Mutis
President Julio Maria Sanguinetti
Ambassador Hans Ulrich Spohn
Prof. Edward O. Wilson
Lucio Caceres
Prof. Ken Keniston
Prof. Leo Marx
Stanislaw Baranczak
Olga Orozco
Jan Josef Szczepanski
Prof. Edward Allen
Peter Esterhazy
Prof. Marc Shell
Hans Magnus Enzensberger
President Fernando Henrique Cardoso
Inge Morath
Octavio Paz
Henry A. Millon
Prof. Stanford Anderson
Arthur Miller
Ambassador Alberto Guani
Bruce Kaiser
President Cesar Gaviria
Seamus Heaney
Olga M. Hirshhorn
Prof. Kurt Jankowsky
Javier Carrau
Dr. Rodolfo M. Campero
Ambassador Abed Nadjib
Marcos Aguinis
President Patricio Aylwin
General Angel Bertolotti
Ambassador Fritjof von Nordenskjoeld
Prof. Dr. Nazir Peroz
Prof. Dr. Michael Petzet
Ambassador Philip D. Murphy
Oscar P. Landmann
Ambassador Jorge Edwards
Toshio Hara
Stratis Haviaras
Ambassador Jiri Grusa
Ambassador Joseph John Jova
Alexandr Kliment
Rita Klimova
Hanna-Renate Laurien
Ambassador John C. Kornblum
Prof. Dr. Elmar Zorn
Juan Sanchez Pelaez
Abdon Ubidia
Georg-Berndt Oschatz
President Misael Pastrana Borrero
Ambassador Erich Riedler
Jacek Bochenski
Ambassador Herbert Limmer
Ricardo Busso
Franz-Josef Reuter
Miklos Meszoly
Pierre Restany
William De Witt Snodgrass
Sasa Mahr-Batuz
Dr. h.c. Walther Leisler Kiep
Colonel Prof. Dr. Matthias Rogg
Dr. Beate Lindemann
Lieutenant colonel Guenter Kalinowski
Dr. Carsten W. T. Nolte
Michele Valiton
Ivaylo Belev
   

Ana Sokol (Poland), Andres Escursell (Uruguay), Frank Hoffman (Germany), Helena Kubjaczyk (Poland), Ulrich Prüger (Germany), Katarzyna Hupatowicz (Poland), Martin Moravcik (Slowakia), Dietrich Nitzsche (Germany), James Peck (Falkland Islands), Enrique Deza (Argentina), Ricardo Fatalini (Argentina),  Stefan Slachta (Slovakia), Anita Pasikowska (Poland), Andrea Veronica Pintucci (Argentina) Alena Stiflova (Slovakia), Stanford Anderson (USA), Mark Jarzombek (USA), Hans Haubner (Germany), Paulina Hoosova (Slovakia) Marianele Sosa (Uruguay), Walter Klemann (Argentina), Erich Riedler (Germany), Julio Maria Sanguinetti (Uruguay), Bernd Kaufmann (Germany), Jose Luis Pombo (Uruguay), Agnes Lammert (Germany), Peggy Spitzner (Germany), Adina Mothes (Germany), Ernesto Klass (Argentina),  Erik Köhler (Germany), Annegret Hacker (Germany), Kristin Schmidt (Germany), Jacek Dyrzinski (Poland), Nora Köhn (Germany), Silvia Umpierrez (Uruguay),  Paulina Adamczak (Poland),  Justin Barrows (USA),  Jerzy Kozien (Poland), Antonio Dieste (Uruguay), Thomas Herzog (Germany), Edward Allen (USA), Elzbieta Nowakowska-Kühl (Germany), Jochen Boberg (Germany), Michael Krüger (Germany), Monika Mrozkowska (Poland), Klaus Böhme (Germany), Daniel Behar (Uruguay), Maria Pyrlik (Poland), Urszula Pieregonczuk (Poland), Martha Reverberi (Uruguay), Marcos Reverberi (Uruguay), Natalia Szymanska (Poland), Helmut Wittelsbürger (Germany), Wojziech Zielinski (Poland), Martina Zapf (Germany), Radek Zielonka (Poland), Matan Golan (Israel), Gustavo Martinez (Uruguay), Piotr Kolsinski (Poland), Wojciech Dlugosz (Poland), Diego Alfonso Mas (Uruguay),  Roberto Mendez (Uruguay),  Ania Witkowska (Poland), Günther Thiele (Germany), Henning Methner (Germany), Marcelo Villalba (Argentina),  Ana Freitas (Brazil), Des O’Shea (Falkland Islands), Nestor Vaz (Uruguay), Stefan Winter (Germany), Micael Dennis (USA), Sidney Buffalo (USA), Steffen Lange (Germany), Marita E. Yugero (Uruguay), Rick Thiele (Germany), Theresa Loos (Germany), Daniel Immekus (Germany), Tycian Bartus (Poland), Ana Bezener (Poland), Magdalena Moskowska (Poland), Leo Waldmann (Brazil) Anna Paszkowska (Poland), Barbara Bernacka (Poland), Karina Bernauer (Brazil), Anna Grauzul (Poland), Jan Pauls (Germany), Jakub Jasiukiewicz (Poland), Raquel Ditchkenian (Uruguay), Natalio P. Etchegaray (Uruguay), Gerardo Gramajo (Uruguy), Nicolas Correa (Uruguay), Jose Arradondo (Uruguay), Barbara Gutowski (Germany),  Dorota Wojcik (Poland), Dirk Schröter (Germany), Constanze Soika (Germany), Constanze Wolf (Germany), Jana Vargova (Slovakia), Jiri Valoch (Czech Republic), Ales Vesely (Czech Republic), Gaston Rios (Uruguay), Robert Wallschläger (Germany), Doris Weilandt (Germany), Joachim Wellner (Germany), Sabine Lüer (Germany), Ina Schwarz (Germany), Bärbel Seeliger (Germany), Klaus-Dieter King (Germany), Friedhelm Piepmeyer (Germany), Margit Kleist (Germany), Martin Mendizabal (Uruguay), Beata Osmolska (Poland), Andre Bandowski (Germany), Marie-Luise Ivandic (Germany), Max Schönherr (Germany), Piotr Janski (Poland), Natalia Kornecka (Poland), Adrian Koszewski  (Poland), Pawel Sokol (Poland), Wolfgang Ungerer (Germany), James O’Brien (USA), Thomas Beischer (USA), Michael Rakowitz (USA), Gonzalo Borgio (Uruguay), Erika Foltinowa (Slovakia), Gustavo Nocetti (Argentina), Patricia Barone (Argentina), Jürgen Fuchs (Germany) Aldo Quiroga (Argentina),  Esteban Mizrahi (Argentina), Ledo Urrutia Uruguay), Fernando Goicochea (Uruguay), Cono Castro (Uruguay), Nagy Adip (Germany),  Monika Lewandowska (Poland), Franziska Wellner (Germany), Katrin Herold (Germany), Robert Bünting (Germany), Ricardo Leon (Uruguay),  Katarina Gromosova (Slovakia), Gonzalo Larrambebere (Uruguay), Erich Brauer (Germany) Pablo Holgado (Argentina), Joanna Goncarczyk (Pland), Katarina Katlarova (Slovakia), Matthias Rössler (Germany), Michal Marcinov (Slovakia), Michal Illo (Slovakia), Margareth Adams (USA), Sonja Belokostolska, (Slovakia), Claudia Bauer (Germany), Evelyn Mühler (Germany), Angeles Petrecca (Argentina), Sonja Nitzold (Germany), Roberto de Leon (Uruguay), Zora Lednarova (Slowakia),  Talita Gollup Yang (Brazil), Christopher Dubia (USA), Maya Puig Boedler (Brazil), Timothy Keating (USA), Rolf Münzner (Germany), Lothar Otto (Germany), Annette Polan (USA),  Piotr Rybka (Poland), Christine Carr (USA), Georg Prinz zur Lippe (Germany), Cesar Dario Franco (Uruguay), Andreas Fuhrmann (Germany)), Isabel Kaplan (Isreal), Klas Koch-Weser (Germany), Piotr Sadus (Poland), Florian Pestel (Germany), Elmar Zorn (Germany), Pablo Benci (Argentina), Claudia Ruiz Huidobro (Argentina), Alexander Adam(Germany), Mario Quiroga (Argentina),  Steve Grehl (Germany), Geronimo Delfin (Argentina), Javier Abdala (Uruguay), Pedro Llanses (Argentina), Carlos B. Gruz (Argentina), Robin Franz (Germany), Raul Laurenzo (Uruguay), Stephan Schulz (Germany), Susanne Kurz (Germany), Aileen Kuhnert (Germany), Axel Beyrich (Germany), Madelaine Zendt (Germany), Iyar Stav (Israel), Andrzej Giraga (Poland), Wilfried Zimmermann (Germany), Werner Kühnast (Germany), Eberhard Göschel (Germany), Günther Grünthal (Germany), Ales Vessely (Czech Republic), Vladimir Muvich (Uruguay),  Johanna Wagner (Germany), Miguel Mor (Uruguay), Jorge Otero (USA), Jim Bruneau (USA), Hertha Weslowski (Germany), Janine Moldenhauer (Germany), Samuel Hilsberg (Israel),  Eberhard Haufe (Germany), Julio Herrera (Uruguay), Günther Hornig (Germany), Walter Haubrich (Germany), Federico Michelson (Uruguay), Jann Jakob (Germany), Anna-Marie Saalbach (Germany), Barabara K. Losiak (Poland), Mario Alberto Marigliano (Argentina), Hans-Magnus Enzensberger (Germany), Maciej Gnyska (Poland), Genna Watson (USA), Helfried Strauß (Germany), Ramon Quroga (Argentina), Hannah Finlater (USA),  Bartlomiej Buczek (Poland), Scip Barnhart (USA), Danuta Smolag (Poland), Katarzyna Weselowska (Poland), Natalia Blaszczyk (Poland), Marcin Hanke (Poland), Michal Koszycki (Poland), Marek Szymanski (Poland),  Heather Chrichfield (USA), Jorge Manuel Diaz (Argentina), Juan Cesar Yala (Argentina), Jorge Escobar (Argentina), Marianne de Klerk (USA), Paula Galindez (Uruguay),  Andrew Miller (USA),  Susanne Kunz (Germany), Natalia Zaluska (Poland), Franziska Wawrsinek (Germany), Katharina Zichner (Germany), Steffi Wenk (Germany), Marcel Becker (Germany), Florian Spors (Germany), Martin Müller (Germany), Isabell Klunker (germany), Wulf Kirsten (Germany), Wolf-Dieter Löser (Germany), Rainer Knauber (Germany), Simon Kloska (Poland), Attila Kiraly (Hungary), Gabriel E. Kostzer (Argentina), Bozena Kowalska (Poland), Stellis Maris Costa (Argentina), Roza Domascyna (Germany), Julia Hartwig (Poland), Jan Josef Szczepanski (Poland), Rychzard Krynicki (Poland), Knut Kowas (Germany), Anett Kemnitz (Germany), Tal Stalik (Israel), Sivan Reuven (Israel), Katrin Kirscht (Germany), Steffi Alte (Germany), Angela Krauss (Germany), Thomas Rosenlöcher (Germany), Uwe Grüning (Germany), Günter Gerstberger (Germany), Javier Bassi (Uruguay), Jacek Bochenski (Poland), Datia Landver (Israel), Gisela Leipert (Germany), Rito Rodriguez (Uruguay), Gladyz Zagert (Argentina), Simone Moch (Germany), Rafal Strent (Poland), Kristina Stupkova (Slovakia), Ewa Tomala (Poland),  Micael Morgner (Germany), Alfredo Testoni (Uruguay), Inge Morath (USA), Raul Lozza (Argentina), Monika Idsel (Germany), Gabriele Beyer (Germany), Thomas Bach (Germany), Gabor Erdödy (Hungary), Alejandro Maldonado (Uruguay), Arthur Miller (USA), Ricardo Pascale (Uruguay), Marcos Aguinis (Argentina), Jucio Caceres (Uruguay), Ellen Fuhr (Germany),  Janusz Reiter (Poland), Zulma Guelman (Uruguay), Fritjof von Nordenskjöld (Germany), Zygmunt Magner (Poland), Franz-Josef Reuter Germany), Czesław Milosz (Poland), Kurt Biedenkopf (Germany), Richard von Weizsäcker (Germany), Martin Martiny (Germany),  John Michael Keating (USA), Robert Blazejczak (Poland), Sabine Dohrmann (Germany), Valentina Torrado (Uruguay),  Hans-Dietmar Dohrmann (Germany), Cristina Luciana Vilte (Argentina), Maria Liendro (Argentina), Grit Diener (Germany), Anke Berthold (Germany), Uschi Straach (Germany), Martin Mendizabal (Uruguay) Lagocki Zbigniew (Poland), Marcelo Legrand (Uruguay), Ewa Okolowicz (Polen), Aida Seroussi (Israel), Juan Pedro Paz (Uruguay), Gabriel Martinez (USA), Anne Reicher (Brazil), Andreas Bernard (Germany), Dan Schmidt (Germany), Birgit Ackermann (Germany), Edgardo Flores (Uruguay), Carlos Montanez (Israel), Joel Jose Brias Panama), Raul Enrique Suarez (Argentinien), Carter Johnson (USA), T. J. Jones (USA), Roque Edgardo Guitian (Argentinien), Elke Mehnert (Germany), Hans-Joachim Meyer (Germany) Alejandro de la Cruiz (Argentinien), Nadine Maslowski (Germany),  Cecilia Panades (Uruguay), Lucrecia Basaldua (Uruguay), Adriana Enebu (Uruguay), Bruce Kaiser (USA), Alain Buzun (Uruguay), Gudrun Neumann (Germany), Raul Palacios (Argentina), Norberto Bordon (Argentina), Kerstin Götze (Germany) Kran Mathema (USA), Louie Tak Wing (USA), Junfu Zhu (USA), Julia Fritzsch (Germany),  Julio Cobelli (Uruguay), Olga Hirshhorn (USA), Marie Brode (Germany), Analia Carmen Ruiz (Argentina), Franziska Röhlig (Germany), Gabriel Bellomio (Argentina), Alois Streich (Germany), Klaus Clausnitzer (Germany), Brigitte Faber-Schmidt (Germany),  Mauricio Ubal (Uruguay), Miguel Cattani (Uruguay), Maria Sperrhacke (Germany), Nicole Bauer (Germany), Piotr Buze (Polan), Eva Randolph (Brazil), Irina Muratore (Argentina), Coralie Ranwez (Argentina), Maria Virginia Simon (Argentina), Lilli Koo (Israel) Esther Herzkovich (Israel), Yonit Merimanski (Israel), Marcus Vogel (Germany), Adela Marquez (Argentina), Alberto Olmos (Argentina), Rainer Koschnik (Germany), Lilian Mazella (Uruguay), Aleksander Nowakowski-Kühl (Germany), Tas Mahr (USA), Ana Méndez (Uruguay), Wilfried Rost (Germany), Angel Magini (Argentina), Luis Elodoro Quiroga (Argentina), Volkmar Köhler (Germany), Lucia Pietro (Argentina), Marlies Braksiek (Germany), Johannes Krahl (Germany), Roberto Piriz (Uruguay), Waldemar Schneider (Germany), Peter Nadas (Hungary), Karl Noltze (Germany), Günter Novotny (Germany), Juan Carlos Lema (Uruguay), Juan Jose Ferragut (Uruguay), Gian Franco Arseniato (Uruguay), Maria Schuster (Germany), Egbert Zumpe (Germany), Annabell Knabe (Germany), Isabell Raetz (Germany), Peter Langer (Germany), Horst Pressler (Germany), Simone Molitor (Brazil), Sonja Spindler (Germany), Sandra Barth (Germany), Anita Rost (Germany), Sindy Krause (Germany), Veronika Zenziper (Germany), Nadja Pusch (Germany), Daniela Geißler (Germany), Bettina Fischer (Germany), Ho Jung Kim (USA), Heida Glaser (Germany), Angelika Kunze (Germany), Grayfallia Katsavounidou (USA), Carlos Villagra (Argentina), Mirco Günther (Germany), Elke Will (Germany), Abel Konya (Hungary), Aleksandra Grela (Poland): Ralf Seifert (Germany), Kai Dietrich (Germany), Christoph Rossner (Germany), Justyna Bula (Poland), Utz Rachowski (Germany), Hermann Richter (Germany), Barbara Remiasova (Slovakia), Milan Richter (Slovakia), Dieter Ronte (Germany), Lidia Rosinska (Poland), Gert Armin Schur (Germany), Enrico Zinke (Germany), Flor de Lis Rodriguez (Uruguay), Britta Schulze (Germany), Edyta Krzysik (Poland), Aleksandra Rykala (Poland), Tomasz Kazanowski (Poland), Michal Nowak (Poland), Przemyslaw Klimek (Poland), Angelika Leumer (Germany), Sophie Werner (Germany), Marta Zawadzka (Poland), Ulrich Otto (Germany), Jan Pamula (Poland), Carlos Alfredo Paz Posse (Argentina), Jimena Perrera (Uruguay), Martina Petermann (Germany), Beata Piecyk (Poland), Wolfgang Pieschke (Germany), Sharon Ben Lulu (Israel), Steve Koch (Germany), Aida Stolar (Israel), Manfred-Michael Sackmann (Germany), Sheli Rotman (Israel), Juan Martin Aria (Argentina), Magdalena Algorta (Uruguay), Shani Sasson (Israel), Kyra Merz (Brasilien), Günter Meyer (Germany), Wilhem Müller (Germany), Roberto Steiner (Brazil), Anna Morais Miethke (Braslien), Karl Opel (Germany), Raul Chugchilan (Ecuador), Ivonne Dippmann (Germany), Julian Henrik Raczko (Poland), Astrid Koch (Germany), Beate Lindemann (Germany), Walter Leisler Kiep (Germany), Katja Grau (Germany), Adrian Woldt (Germany), Mark Lammert (Germany), Claudia Steinert (Germany), Friedrich Bohnenberg (Germany), Christoph Knäbich(Germany), Conrad Panzner (Germany), Stephanie Schubert (Germany), Marcelo Campos (Argentina), Marta Caracci (Argentina),  Anja Tietze (Germany), Sandra Leesch (Germany), Sabine Frahm (Germany), Rabea Kilian (Germany), Kajo Schommer (Germany), Herbert Limmer (Germany), Henriette Gruber (Germany), Helmut Scheuck (Germany), Hans-Joachim Diederich (Germany), Julia Kirst (Germany), Martin Schmidt-Roßleben (Germany), Klara Seidel (Germany), Dieter Seidel (Germany), Hanna Renate Laurien (Germany), Martin Simecka (Slovakia), Rainer Simon (Germany), Arndt Spindler (Germany), Thomas Müller (Germany), Peter Piechaczyk (Germany), Katharina Peter (Germany), Celia Diaz (Argentina), Katarzyna Zajma (Poland), Joanna Gancarczyk (Poland), Katarzyna Rosik (Poland), Bartosz Pawlenka (Poland), Alinda Nunes (Uruguay), Iwo Szymanski (Poland), Michael Schwäbe (Germany), Ulrike Nikutowski (Germany), Katrin Kempe (Germany), Anja Winter (Germany), Dirk Putscher (Germany), Line Bogedain (Germany), Aleksandra Krajewska (Poland), Friedrich Henke (Germany), Paul Bartz (Germany), Ralf Carl (Germany), Sina Doebler (Germany), Franziska Wustmann (Germany), Maria Krusche (Germany), Dagmar Chinnow (Germany), Raul Alftredo Calle (Argentina), Lilian Esther Calle (Argentina), Sarah Hübner (Germany), Nadja Epperlein (Germany), Marcelo Mendizabal (Uruguay), Sarah Röhlig (Germany), Romy Anke (Germany), Ursula Loge (Germany), Julia Kubisch (Germany), Rafal Lenart (Poland), Claudia Neubauer (Germany), Karen Koschnik (Germany), Beata Hudeczek (Poland), Zuzanna Zielinska (Poland), Gerald Schädlich (Germany),  Laura Dix (Argentina), Jürgen Schilling (Germany), Julia de la Parra (Argentina), Horst Schlegel (Germany), Weronika Zielinska (Poland), Wilfried Statt (Germany), Joachim Svejnoha (Czech Republic), Juan Carlos Tellechea (Uruguay),  Wolfgang Thust (Germany), Horst Tietz (Germany), Radek Tomalski (Poland), Wojtala Szymanski (Poland), Joanna Zielinska (Poland), Laura Kahn (Argentina), Malgorzata Wiatr (Poland), Mofina Natalja (Poland),  Abdon Ubidia (Mexico), Marcelina Rydelek (Poland), Mark Strand (USA), Daniel Escardo (Uruguay), Petra Weiße (Germany),  Monika Weinhold (Germany) Thomas Kaup (Germany), David Selby (Great Britain), Jörg Schlaich (Germany), Monika Durska (USA), Robert Shoaff (USA), Ralf König (Germany)), Michel Butor (France), Jacob Kain (USA), Anne Baumann (Germany), Ulrike Hein (Germany), Miranda Zodehougan (Germany), Romy Ludwig (Germany), Matthias Rabe (Germany), Benjamin Kou (USA), Heidi Rosenwald (Germany), Arvid Müller (Germany), Anke Butt (Germany), Cornelia Zimmer (Germany), Peggy Starke (Germany), Marlen Schröder (Germany), Adriana Giglio (Uruguay), Sylvia Pentzien (Germany), Sandra Bottero Martin (Uruguay), Evelin Zilliges (Germany), Rafael Bonomi (Uruguay) Juan Jose Sueldo (Uruguay), Edgardo Bentura (Uruguay), Nora Epstein (Israel), Javier Carrau (Uruguay), Jorge Toscanini (Uruguay), Heinz Rippe (Germany), Diego Perez Pineyrua (Uruguay), Eduardo Lena (Uruguay), Elbio Roselli (Uruguay), Eva Kobberod (Denmark), Jessica Behrendt (Argentina), Stephan Surrey (Denmark), Chrita Panzner (Germany), Peter Panzner (Germany), Corinna Dahme (Germany), Peter Bause (Germany), Eva Mann (Germany), Rose A. Deutsch (USA), Jay R. Deutsch (USA), Javier Adan Diaz (Argentina), Peter Esterhazy (Hungary), Sabine Fekete (Germany), Holger Finken (Germany), Wolfgang Fischer (Germany), Roque Ponce (Argentina), Afredo Sarria (Argentina), Erika Toledo (Argentina),  Larry Chappelear (USA), Maria Diaz (Argentina), Silvia Raquel Poliche Galvez (Argentina), Ramon Carrizo (Argentina), Ulrich Spohn (Germanay), Michael Muster (Germany), Kenneth Keniston (USA), Rodolfo M. Campero (Argentina), Kurt Jankowsky (USA) Lathar Kraft (Germany), Hans-Peter von Kirchbach (Germany), Henry A.. Millon (USA), Fritjof von Nordenskjöld (Germany), Helmut Wittelsbürger (Germany), Katharina Löser (Germany), Daniela Illing (Germany), Christian Steinborn (Germany), Katrin Adolphs (Germany), Magdalena Kuklinska (Poland), Joanna Piotrowska (Poland), Peter Seifert (Germany), Albert Brauns (Germany), Brenda Ximena (Argentina), Thea Moritz (Germany), Raphael Müller (Germany), Friedrich E. Heyer (Germany), Thomas Helmensdorfer (Germany), Sabrina Groh (Germany), Krysztof Czyzewski (Poland), Mercedes Menafra de Batlle (Uruguay), Karl-Heinz Nehrkorn (Germany), Hermann Richter (Germany), Nicolas Caloia (Canada),  Natalia Czarnecka (Poland), Joanna Flis (Poland), Monika Swiercz (Poland), Katarzyna Koslowska (Poland), Agnieszka Pasierska (Poland), Sybille Schirmer (Germany), Conny Lempe (Germany), Sol Lopez Alfaro (Argentina), Nicolas Savietto (Argentina), Paul B. Wink (Germany), Steven Mansbach (USA), Bernhard Grimmer (Germany), Tobias Stengel (Germany), Margarete Kraft (Germany), Gabriel Stancheff (Uruguay), Antje Berger (Germany), Achim Drechsel (Germany), Piotr Sikora (Poland), Javier Hurtado (Mexico), Agnieska Srokosz (Poland), Stratis Haviaras (Greece), Elmar Zorn (Germany), Gisela Leipert (Germany), Dirk Schröder (Germany), Przemyslaw Klimek(Poland), Tycian Bartus(Poland), Janine Moldenhauer (Germany)